Wirtualne podróże na lekcjach angielskiego

W minionym tygodniu uczniowie z klas 1 oraz 2a na zajęciach języka angielskiego odwiedzili Singapur. To już czwarta wirtualna wycieczka po świecie, na którą zabrała ich pani Paulina w tym roku szkolnym. Poza odkrywaniem tego małego państwa-miasta uczniowie udali się na wirtualną wycieczkę po lotnisku. Omówili po kolei, co należy zrobić na lotnisku, jak się nazywają miejsca, do których trzeba się udać jak również 'weszli' na pokład samolotu.
Dzięki ludzikowi z Google Maps dzieci przeniosły się na singapurskie ulice i miały okazję zobaczyć słynną fontannę Merlion oraz pospacerować po ogrodach Gardens by the Bay. Chętne osoby mogły również zobaczyć papierową mapę Changi Airport i spróbować swoich sił w czytaniu jej oraz rozpoznawaniu angielskich słów związanych z lotniskiem.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało swoją kartę pokładową oraz inne wklejki do zeszytu o tematyce lotniskowej. Jako podsumowanie tych podróżniczych zajęć na tablicy przy pokoju nauczycielskim można znaleźć najważniejsze słowa oraz gotowe frazy związane z lotniskiem.

Paulina Andruszkiewicz-Glińska
Data dodania: 2023-06-19 08:09:59