Warsztaty edukacyjne

Warsztaty edukacyjne – podsumowanie

W dniach 04.05 - 31.05. 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 396 została przeprowadzona II edycja warsztatów edukacyjnych w ramach publicznych kampanii edukacyjnych realizowanych przez RLG Repack Polska Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

W warsztatach uczestniczyło 201 uczniów z klas: 1b, 1c, 1d, 1g, 1h, 2a, 2b, 3c.

Warsztaty zostały przeprowadzone zgodnie ze scenariuszem przekazanym przez RLG Systems Polska Sp. z o.o.

Uczniowie zostali zapoznani przez osoby prowadzące z następującymi zagadnieniami:

- prawidłowe postępowanie z odpadami opakowaniowymi,

- możliwy wpływ odpadów opakowaniowych, w tym odpadów powstałych z toreb na zakupy z tworzywa sztucznego, na środowisko i zdrowie ludzi,

- dostępne systemy zwrotu, zbierania i odzysku, w tym recyklingu, odpadów opakowaniowych.

Do przeprowadzenia warsztatów zostały wykorzystane materiały zamieszczone na stronie www.elektro3000.pl, odpady i materiały plastyczne.

Uczniowie zapoznali się z pojęciem odpadu, sposobem postępowania z poszczególnymi rodzajami opakowań w momencie, gdy stają się odpadem (prawidłowa segregacja), a następnie zostały im wyjaśnione pojęcia odzysku i recyklingu odpadów. Omówiono również wpływ odpadów niesegregowanych i nieprzetworzonych na środowisko naturalne, zdrowie ludzi i zwierząt.

Informacje dotyczące warsztatów zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz w mediach społecznościowych

Data dodania: 2023-06-02 09:29:21
Data edycji: 2023-06-02 09:42:21