“Warsztatownia matematyki” w SP 396.

Klasy 4 i 5 naszej szkoły uczą się, doskonalą umiejętności matematyczne nie tylko poprzez tradycyjne wykonywanie przykładów czy zadań w zeszytach ale również za pomocą różnorakich pomocy edukacyjnych. Czasem wydawałoby się, że doskonalenie pewnych partii materiału jest żmudne i mozolne a wystarczy uczniom podsunąć Quizizz czy Kahoot i zaangażowanie uczniów natychmiast wzrasta. Kolejny sposób na powtórki, który przekroczył najśmielsze oczekiwania nauczyciela to samodzielne wykonanie gry matematycznej z konkretnymi zadaniami. Pomysłowość uczniów czy to w wykonywaniu gier czy to w tworzeniu własnych krzyżówek z wiedzą matematyczną nie ma granic!!! A potem granie w te gry …, to trzeba zobaczyć.

Wnioskowanie, analizowanie, doświadczanie różnych własności (np. figur płaskich) też okazało się atrakcyjne dla uczniów. Pomoce dydaktyczne takie jak geoplan czy tangram bardzo w tym pomogły.

Ciekawość ucznia do poznawania staje się dla nauczyciela inspiracją do poszukiwania ...

Barbara Psuja

Data dodania: 2023-02-27 07:27:58