Sprzątania Świata - Polska 2023

W dniach 15-23 września obchodziliśmy 30. edycję akcji Sprzątania Świata. W tym roku odbyła się ona pod hasłem: SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI.
Celem tegorocznej edycji było ukazanie wyjątkowości akcji, która od trzech dekad łączy pokolenia we wspólnej trosce o stan naszej planety.
W ramach celebracji Sprzątania Świata 22 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się na spacer połączony ze zwiadem ekologicznym. Podczas spaceru mogliśmy wspólnie ocenić stan czystości ulic przylegających do ulicy Anny German, przy której mieści się nasza szkoła. Były sytuacje, że nasze najbliższe środowisko wymagało naszej pomocy, a worki zapełniały się odpadami.
Ponadto, w trakcie spaceru, poszczególne klasy 4-8 miały okazję zmierzyć się z testem świadomości ekologicznej, który wcale nie należał do łatwych.

Z przyjemnością uczciliśmy też Ogólnopolski  Dzień Ekologa włączając się w obchody akcji: Nie dla smogu i Dzień  bez samochodu.

koordynator szkolnej akcji
                                             Anna Rydz