Sprawdzian z kodami QR i dzikimi zwierzętami

W tym tygodniu klasa 3a zmierzyła się z dość nietypowym sprawdzianem z języka angielskiego. Klasa pracowała w ustalonych przez panią Paulinę grupach i miała do dyspozycji telefony.  Zadaniem uczniów było odszukanie ukrytych na korytarzu kodów QR, zeskanowanie ich i rozwiązanie ukrytych pod nimi ćwiczeń. Jedynie dzięki owocnej współpracy w grupach, uczniowie mogli ukończyć wszystkie zadania w określonym czasie. Niektóre dzieci zdołały wykonać również zadanie dodatkowe - zaprosić dzikie zwierzęta na nasz szkolny korytarz dzięki technologii AR (rzeczywistości rozszerzonej).
Uczniowie stwierdzili, że taka forma sprawdzianu mocno ich zaskoczyła i chcieliby więcej zadań z szukaniem kodów. Co ciekawe, jedna z uczennic przyznała, że czuła się mniej zestresowana, bo wiedziała, że mogła liczyć na pomoc i wsparcie członków swojej drużyny .
Data dodania: 2023-10-23 08:45:52
Data edycji: 2023-10-23 08:49:57