Projekt „Emotkowe Pożeracze Smutków”

W ramach wolontariatu uczennice klasy 7a rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu Emotkowe Pożeracze Smutków”Projekt polega na ręcznym szyciu poduszek - przytulanek w kształcie komputerowych emotek. Są one następnie przekazywane wybranej instytucji (dom pomocy społecznej, dom dzieckana terenie dzielnicy, w której znajduje się szkoła, z przeznaczeniem dla jej podopiecznych. Projekt realizowany jest w ramach zajęć pozalekcyjnych. Jego najważniejszym celem jest promowanie idei wolontariatu, kształtowanie u uczniów postaw empatii wobec innych poczucia wpływu na rzeczywistość i odpowiedzialności za najbliższe otoczenieDodatkowo szycie ręczne usprawnia dzieci manualnie, a projektowanie emotek kształtuje poczucie estetyki. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, dzięki ktorej mogliśmy zakupić potrzebne materiały.

Data dodania: 2022-12-13 10:43:57
Data edycji: 2022-12-13 10:44:23