''Planeta kontra Plastik''

Jak co roku, również i w tym roku obchodziliśmy w szkole Święto Ziemi. Tegoroczne hasło przedsięwzięcia brzmiało:  "Planeta kontra Plastik".

W losowo wybranych klasach 4-8 przeprowadzone zostały zajęcia w ramach projektu "Z Ekologią na co dzień". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z Mapą Ginącego Świata oraz systemem specjalnych zezwoleń międzynarodowych, które regulują handel okazami niektórych gatunków roślin i zwierząt, a także przedmiotów z nich wykonanych. W ramach projektu niektórzy uczniowie podjęli się próby napisania wierszy o tematyce ekologicznej. Niektóre z przedstawionych przez uczniów utworów literackich miały wyjątkowo głęboką wymowę.

Uczniowie wykazali się także wiedzą na temat właściwego segregowania odpadów we własnych gospodarstwach domowych.
Anna Rydz
Data dodania: 2024-04-25 16:32:25