Międzynarodowy Projekt Edukacyjny  ,,Z kulturą mi do twarzy''.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym  Projekcie Edukacyjnym  ,,Z kulturą mi do twarzy".

Dzieci z klas I-III realizują zadania z poszczególnych modułów.

Moduł I - W krainie muz
Moduł II - Tu jest moje miejsce
Moduł III -Kocham, lubię, szanuję
Moduł IV - Kultury świata

W związku z obchodami w szkole  Dnia Niepodległości 11 listopada jlasa 2d zrealizowała zadanie dowolne z modułu II - Tu jest moje miejsce. Wykonaliśmy godło Polski w rozmiarze XXL oraz nagranie piosenki patriotycznej ,,Pałacyk Michla"

W styczniu klasa 2d przygotowała krótki występ dla Dziadków z okazji ich święta.
Uczniowie wykonali też piękne laurki.

Grudzien to wspanialy czas przygotowań do Świat. W grudniu klasa 2d uczestniczyła w spotkaniu z Mikołajem, warsztatach plastycznych z tworzenia bombek,  ubieraliśmy również klasową choinkę. Tym samym zrealizowaliśmy zadanie z modułu II -,,Nasza tradycja"

Klasa 2d zrealizowała zadanie 18 z modułu Kocham, lubię, szanuję.
Uczniowie klasy 2 przy współpracy z rodzicami wykonali drzewa genealogiczne swoich rodzin. W klasie odbył się konkurs prac plastycznych.

Z wizytą w teatrze: 24 listopada 2022r. klasa 1C wybrała się do Teatru Capitol na spektakl „Brzechwa2020”. To spektakl edukacyjny oparty na twórczości Jana Brzechwy w reżyserii Olafa Lubaszenki. W spektaklu poruszane są tematy związane z nowoczesnymi mediami i Internetem. Opowiada o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru.”

W związku z realizacja projektu,,Z kulturą mi do twarzy klasy 2b i 2d wybrały się do miejsca związanego z kulturą regionu. Odwiedzilismy Muzeum Ludowe w Sromowcu. Zrealizowaliśmy zadanie z modułu II -Perły regionu.

W styczniu uczniowie klasy 2d uczestniczyli w  w projekcie Azja.
Uczniowie wykonali i zaprezentowali plakaty prezentujące ciekawostki z krajów  Azji dotyczące kultury, najciekawszych budowli oraz zwierząt żyjących na tym kontynencie.

Jaka jest moja rodzina".

Dzieci odpowiadały na pytania czym jest rodzina przy pomocy powycinanych obrazków z gazet, które odwzorowywały osoby z rodziny.
Odbyła się bardzo ciekawa pogawędka na temat rodziny. Powstała również ciekawa praca plastyczna.
Odpowiedzi dzieci były bardzo ciekawe. Lekcja w temacie rodziny przebiegła bardzo wesoło i z uśmiechem. Burza mózgów która powstała podczas szukania postaci osoby z rodziny wywołała wiele pytań na które udzieliłem wyczerpujących odpowiedzi.

1b konkurs pt. ,, Sny Andersena ".Dzieci miały wykonać ilustrację tematyczną do wybranej baśni Hansa Christiana Andersena dowolną techniką na formacie A4. Odbyła się również rozmowa dotycząca technik jakimi można wykonać ilustrację konkursową. Powstały bardzo ciekawe i innowacyjne prace konkursowe.

„Z kulturą mi do twarzy”, moduł I „W krainie muz”, zadanie 3 „Lubimy muzykować”. klasa 3a

Dnia 21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny i dzień osób z Zespołem Downa. W klasie 2d był to dzień kolorowej skarpetki. Odbyły się rozmowy na temat tolerancji i niepełnosprawności.
Zrealizowaliśmy zadanie 5 z modułu III.

„ Z kulturą mi do twarzy” – moduł III – „Kocham, lubię, szanuję” – zadanie 23 „Nie ma dzieci, są ludzie” - zapoznanie z konwencją praw dziecka i przybliżenie sylwetki Janusza Korczaka.

„Z kulturą mi do twarzy” - MODUŁ IV – „KULTURY ŚWIATA” – ZADANIE 14 „RANGOLI”.

Klasa 1f wzięła udział w programie "Z kulturą mi do twarzy". Na zajęciach plastycznych poznała nową technikę zdobniczą decoupage- polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowana powierzchnię wzoru wyciętego z papieru. Uczniowie ozdobili jajka świąteczne za pomocą tej techniki i powstały bardzo ciekawe prace. Dzieci zainteresowane nową formą mogą ja wykorzystać ozdabiając różne przedmioty i nadając im piękny , niecodzienny i oryginalny wygląd .

Data dodania: 2023-02-27 20:21:17
Data edycji: 2023-06-05 17:28:54