Europejski Dzień Języków - lekcja otwarta

26 września pani Paulina Andruszkiewicz-Glińska zaprosiła nauczycieli oraz dyrekcję naszej szkoły na lekcje otwarte przygotowane w związku z Europejskim Dniem Języków. Klasy drugie podczas tej wyjątkowej lekcji angielskiego miały możliwość m.in. podszkolić swoje czytanie w języku angielskim, rozpoznawać w jakim języku są odcinki znanej bajki dla dzieci, dopasowywać flagi do danych krajów czy napisać skąd pochodzą postaci na podstawie flag.
Jednak największą furorę zrobiły trzy filmy, które pani Paulina nagrała wspólnie z osobami z trzech krajów europejskich - Litwy, Węgier i Serbii. Uczniowie szlifowali swoją umiejętność rozumienia ze słuchu jak również mieli możliwość poznania w praktyce wybranych języków. Na filmach goście pani Pauliny uczyli ją oraz uczniów 4 podstawowych słów w swoich językach - 'cześć', 'dziękuję', 'proszę' i 'do widzenia'. Uczniowie z chęcią powtarzali nowe słowa i szukali podobieństw i różnic między językami.
Dzieci były zaskoczone, że 'proszę' po litewsku oraz 'do widzenia' po serbsku brzmi bardzo podobnie do naszych polskich słów.
Oczywiście poza aspektami językowymi było mnóstwo pytań, czy na wideo naprawdę był dom pani Pauliny, czy tak na serio zna tych ludzi z filmów i kiedy to kręciła ;)

Zapraszam do fotorelacji z lekcji.
Data dodania: 2023-09-29 10:20:21
Data edycji: 2023-09-29 10:21:27