Dzień Świętego Patryka

17 marca nasza szkolna aula zamieniła się w zielony zakątek pełen trzy i czterolistnych koniczynek. Uczniowie z klas 1-3 mieli okazje przenieść się na chwilę do Irlandii, dzięki pani Paulinie, która zaprosiła wyjątkowego gościa.
Pan PJ Brady, Irlandczyk, tata uczennicy z 1 klasy, odwiedził naszą szkołę i podzielił się z uczniami ciekawostkami na temat swojego kraju. Większość spotkania odbyła się w języku angielskim, ale uczniowie świetnie poradzili sobie z wyłapaniem kluczowych elementów. Pan PJ opowiedział o Dublinie, tradycyjnych symbolach irlandzkich oraz… nauczył naszych uczniów kilku słów w języku irlandzkim.

Na zakończenie spotkania uczniowie wspólnie z nauczycielami mogli spróbować swoich sił w tańcu irlandzkim.

Ze względu na wyjątkowy dzień w kulturze irlandzkiej – Dzień Świętego Patryka – stroje uczniów oraz nauczycieli miały zielone elementy.
Takie zanurzenie w kulturze i języku, z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Data dodania: 2023-03-20 07:46:35
Data edycji: 2023-03-20 07:59:00