CNK w 6a

W czerwcu pani Barbara Psuja wraz z klasą 6a wzięła udział w projekcie badawczo - wdrożeniowym w Centrum Nauki Kopernik.  Centrum Nauki Kopernik oprócz uczniów i nauczycieli do współpracy zaprosiło Human Interactivity ang Language Lab z Wydziału Psychologii UW  a celem badania było poszukanie odpowiedzi na między innymi takie pytania:
  • Czy wykorzystywanie różnych aranżacji ławek szkolnych w klasie rzeczywiście ma sens?
  • Jak sprawdzają się różne typy mebli podczas zajęć szkolnych?
  • W jaki sposób pracować w klasie wyposażonej w mobilne meble?
  • W jaki sposób aranżacja przestrzeni wpływa na komunikację i współpracę w klasie?
Nauczyciel z klasą odwiedził CNK dwukrotnie w celu przeprowadzenia lekcji według przygotowanych scenariuszy. Jedno spotkanie odbyło się w sali z tradycyjnymi meblami a drugie w sali z z meblami mobilnymi. Po każdym spotkaniu uczniowie wypełniali ankietę. Wyników badania spodziewamy się na jesień.

Data dodania: 2024-06-19 08:08:06
Data edycji: 2024-06-19 08:09:46