Akcja „Podaruj książkę bibliotece''

Rada Rodziców, w porozumieniu z biblioteką szkolną, ogłasza akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe, co przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.

1. W ramach akcji bibliotece można przekazać: literaturę dziecięcą, młodzieżową oraz popularnonaukową odpowiednią dla dzieci na etapie szkoły podstawowej.

2. 3 klasy z najwyższą liczbą przekazanych książek otrzymają od Rady Rodziców, w ramach nagrody, wsparcie finansowe w wysokości 500 zł na potrzeby związane z organizacją wyjść klasy do kina, teatru, muzeum, itp.

3. Najchętniej przyjmiemy nowości wydawnicze, ale nie pogardzimy także dziełami klasyków. Do księgozbioru włączymy jedynie te w dobrym stanie i odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym.

4. Prosimy o przemyślany, uważny dobór książek. Biblioteka może nie przyjąć książek zniszczonych i niedostosowanych do profilu biblioteki szkolnej. Książki niewprowadzone do księgozbioru zostaną umieszczone na tzw. półce „bookcrossingowej”.

5. Książki można przynosić do biblioteki do 30.11., w godzinach pracy biblioteki.

6. Do 16.12. biblioteka szkolna przedstawi Radzie Rodziców podsumowanie akcji.

Data dodania: 2022-11-04 11:32:49
Data edycji: 2022-11-04 11:33:21