396 dla TYMIANEK

-akcja charytatywna
Tereny, na których znajdują się Tymianki Bucie, to obszar typowo rolniczy i dość ubogi, coraz bardziej wyludniający się. Liczba uczniów w szkole połączonej z przedszkolem jest niewielka (ok. 40). Obecnie organem prowadzącym jest Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży. Sytuacja szkoły jest trudna, ale nadal działa i jest centrum życia kulturalnego we wsi, głównie dzięki zaangażowaniu i działalności dyrektor Małgorzaty Sikorskiej. Pomoc jaka trafia do szkoły, pomaga w jej lepszym funkcjonowaniu.
Współpraca ze szkołą w Tymiankach rozpoczęła się ponad 20 lat temu (w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku), gdy szkoła w Tymiankach przeprowadziła się do nowego budynku. Dyrektorem szkoły została wtedy p. Małgorzata Sikorska (funkcję tę piastuje po dzień dzisiejszy). Wszystko zaczęło się od rodziców jednej z uczennic szkoły z Warszawy, którzy opowiedzieli nauczycielce Ewie Wiatrak o problemach szkoły w Tymiankach, w której brakowało wszystkiego. Nauczycielka zorganizowała zbiórkę artykułów papierniczych, biurowych, książek, gier, zabawek... Zostały one kilkoma samochodami rodziców zawiezione do Tymianek. W następnej kolejności przekazano ławki i pomoce dydaktyczne. Do tej pomocy dołączyły się także inne szkoły z Bielan i Żoliborza przekazując niepotrzebny już u siebie sprzęt. W kolejnych latach dary były zbierane także w żoliborskich przedszkolach. W ostatniej dekadzie zbiórka odbywała się tylko w SP 68 pod hasłem I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem.
W tym roku do pomocy Tymiankom dołącza nasza Szkoła pod hasłem
396 dla TYMIANEK.
Co zbieramy?
- książki - literatura dla dzieci, bardzo potrzebne są woluminy nowe, beletrystyka dla uczniów klas starszych
- gry, które będą nowe zostaną wykorzystane na nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz nagrody w organizowanych w szkole konkursach
- artykuły plastyczne: kredki, farby, pędzle, plastelina, bloki techniczne a4 i a3, krepina, bibuła, kleje różnego rodzaju, nożyczki i inne
- papier xero biały i kolorowy
- zeszyty - w linię, kratkę, gładkie, cieńsze i grubsze
Dary prosimy składać do pudeł
wystawionych w holu szkoły.
Akcja potrwa od 6 do 23 marca,
dary zostaną zawiezione 25 marca 2023.
Akcję organizują uczniowie klasy 1b,
pod patronatem wychowawczyń
- Katarzyny Szuflet i Moniki Zych.

Data dodania: 2023-03-14 10:15:20
Data edycji: 2023-03-14 10:16:30